Search
  • All Search Results
  • Books
  • Users
  • Groups
  • FAQs

ÜÇ BÜYÜK AŞK EFSANESİ

Onların aşkı efsane oldu By:
ÜÇ BÜYÜK AŞK EFSANESİ

“İnsan” ve”aşk”insanlık tarihi boyunca yan yana  anıla gelmiş iki sözcük ve derin anlamları olan iki kavram Aşk konusunda sayısız şiir, yazı yazılmış; aşklar, filimlere, oyunlara, romanlara konu olmuş, aşk hakkında beste yapılmış, şarkılar, türküler, ilahiler, kasideler, gazeller okunmuş..

Aşk,kişiden kişiye farklı hissedilen ve yaşanan bir olaydır. Kişinin genetik,sosyal kültürel yapısı,yaşam felsefesi, dünyayı ve kendisini algılayışı aşkı hissedişini de etkiler. Ayrıca o anda içinde bulunulan ruhsal durum da çok belirleyicidir. “Aşkın gözü kördür”Aşk insanı sarhoş eder” Aşık insan  maşukundan başkasını görmez” şeklindeki sözler, aşık olan insanın yoğun bir duygusallık yaşadığını, dış çevreyle olan irtibatının sınırlandığını vurgular; beyinsel faaliyetlerinin durup tamamen duygusallığın hakim olduğunu anlatır.

Aşk olayı çok çeşitlidir;insanın insana insanın doğaya, başka bir canlıya veya mistik değerlere ,en fazla da Allah’a aşkı,yaygın olan aşk türleri, dir. Yazılı edebiyatta en fazla işlenen konu”insanın insana olan aşkıdır. Çocukluk, gençlik, yaz ve tatil aşkları çok konuşulur. Kara sevdalar, karşılıksız aşklar; Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin aşkları dillere destan olmuştur. Ayrıca öğrenci öğretmen aşkı, patron sekreter aşkı,genç kız yaşlı erkek aşkı da üzerinde durulması gereken bir konudur.yasak aşklar,tutkulu aşklar da bir çok sorun yaşanan aşklardır.


This book will be available soon...
$1.49
Posts and Comments
To ensure optimal functioning, our website uses cookies. By using the website you agree to the use of cookies. More info
OK
Top of page
No Thumbnail Remove ma5de3875d81fa5_1526942912.3655409813 978-3-7438-6948-6 Please choose a reason Please enter the place in the book. en en_US