Books

Free eBooks - Language: Albanian

Here you can find free books. Read online or download eBooks for free. Browse through our eBooks while discovering great authors and exciting books in Albanian.


Nje Kauboj ne Nju Jork
Agim Bacelli Nje Kauboj ne Nju Jork

To My Children, Ermal & Erkend

 • Fiction
 • Albanian
 • 18650 Words
 • Ages 0 and up
 • 3539
 • 8

Liber me tregime dhe skica humoristike

Keywords: Humor, Shqip, Agideba, Bacelli

For Free

Bacellinjte
Agim Bacelli Bacellinjte

Adem Bacelli

 • Biography & Autobiography
 • Albanian
 • 69161 Words
 • Ages 0 and up
 • 7101
 • 6

Nuk ka histori të vërtetë përveç biografisë.

A D E M T E L H A B A C E L L I

Hyrje tek Libri "FAMILJA BACELLI"

“Mos ja thuaj askujt hallet e tua. Dhjetë përqind e atyre që të dëgjojnë, nuk të ndihmojnë dot ti zgjidhësh ato, ndërsa nëntëdhjetë përqind të tjerë, d... Read more...

Keywords: Bacellinjte

For Free

Kjo eshte Amerika
Agim Bacelli Kjo eshte Amerika

This is America

 • Short Story
 • Albanian
 • 23658 Words
 • Ages 0 and up
 • 5694
 • 6

Keto jane te gjitha tregimet dhe skicat e mija letrare (27)

Shtepia Botuse "D.I.J.A." Pogradec

Maj 2003

I - New York

1)Unë Qesha me Vehte

This is America

Hypa si zakonisht në trenin "R" në stacionin 77 st. Brooklyn, dhe kërkova nje vënd për tu ulur por nuk gjeta,qëndr... Read more...

For Free

Marketingu
Johann GÜNTHER Marketingu

Hyrje e ilustruar me shembuj

 • Business & Economics
 • Albanian
 • 2 Words
 • Ages 0 and up
 • 1111
 • 4

Marketing book in Albanian language Shumë profesione po ndryshohen nga media e re. Disa po zhduken krejtësisht. Njerëzit që punojnë në këto fusha duhet të përballen me ndryshimet dhe të përshtaten. Trainimi dhe arsimimi i mëtejshëm janë mënyrat më të mira për të shmangur papunësinë.

Keywords: Marketing, Business, New Media

For Free

Zemra Prinderore
Agim Bacelli, Kostaq Duka & Kozeta Zylo Zemra Prinderore

Prinderve tane te dashur

 • Poetry
 • Albanian
 • 22860 Words
 • Ages 0 and up
 • 5300
 • 3

EPIDEISTIKA PRINDËRORE NË NJË ANTOLOGJIE POETIKE

Këtë mozaik poetik e kanë bërë edhe më të shndritshëm dy poetë të ftuar si poet nderi, dy ikona të poezisë shqipe, Dritëro Agolli dhe Agim Shehu.

Nga Gjekë Marinaj

Ashtu si të gjitha projektet e tjera në letërsi që nisin... Read more...

Keywords: Poezi, Agideba, Agim Bacelli, prnderit

For Free

Ne carkun e puthjeve
Agim Bacelli Ne carkun e puthjeve

Liber me poezi

 • Poetry
 • Albanian
 • 8303 Words
 • Ages 0 and up
 • 2013
 • 2

Kushtuar Nenes time, Ervehe Bacelli

Keywords: Agideba, Shqip, Poezi

For Free

kioto
scene:kioto kioto

Scene Kid

 • Philosophy
 • Albanian
 • 2 Words
 • Ages 0 and up
 • 506
 • 2

sie ist ein scene kid sie ist eig. nicht so bekannt si hatt schwarze haare und macht sich gern contails rein

For Free

BUKURI TREDIMENSIONALE
AGIM BACELLI BUKURI TREDIMENSIONALE

POEZI

 • Poetry
 • Albanian
 • 8182 Words
 • Ages 0 and up
 • 1737
 • 1

LIBER ME POEZI, 2003 17 Korrik 2003

Shtepia Botose "Albin" Tirane

1-Nese ti me harron mua

Dua t'ju njoh nje gje. Ju duhet ta dini c'far eshte ajo: Nese une shoh ne henen e kristalte, ne degen e kuqe te vjeshtes se ngadalte, permes dritares sime. Nese une prek th... Read more...

For Free

TRËNDAFILA NGA TIRANA
Riza Lahi TRËNDAFILA NGA TIRANA

Miqëve & Shokëve kudo në botë

 • Poetry
 • Albanian
 • 7435 Words
 • Ages 0 and up
 • 1997
 • 1

Njoftim nga Riza Lahi

VARGJE MIQSORE PËR SHOQËRINË E INTERNETIT Parathënie Shpesh pyes veten, ku janë nipërit dhe mbesat e diasporës së fuqishme shqiptare që tundi Parisin kur u pat pushtuar Shqipëria jonë me 7 prill 1939. Jam interesuar në shtete të ndryshme nga k... Read more...

Keywords: Riza Lahi, Tiranë, Shkodër

For Free

Zbrazët
Kristina Tabaku Zbrazët

Disa pikëza Zbrazësie

 • Poetry
 • Albanian
 • 2129 Words
 • Ages 0 and up
 • 1205
 • 1

Në këto vargje, gjendesh në një botë e parë, nën qoshen e një boshllëku në errësirën e krijuar nga vetë mendja.    Të përjetuarit dhembje, të ndryshueshme dhe vazhdueshme emocionale, të herë pas hershme e ripërjetuar në mendjen tënde, është barabartë me dhimbjen që përj... Read more...

Keywords: Kristina Tabaku, Zbrazët, Poezi

For Free


To ensure optimal functioning, our website uses cookies. By using the website you agree to the use of cookies. More info
OK
Top of page